-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

Most na rzece Narew w tym roku

REKLAMA

Most na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik ma powstać w ciągu czterech lat. Jutrzejsze (28 maja) podpisanie umowy na wykonanie projektu rozpocznie kolejną, drugą fazę realizacji inwestycji. Prace budowlane mają ruszyć w 2023 roku. W spotkaniu udział wezmą marszałek Adam Struzik i rady województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W sierpniu 2020 roku przedstawiciele władz Mazowsza oraz lokalnych samorządów podpisali list intencyjny w sprawie budowy mostu na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik. Pierwszy etap inwestycji obejmował sporządzenie koncepcji przebiegu dojazdów i warianty przedsięwzięcia, a także sporządzenie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej.

Druga faza realizacji budowy mostu obejmie opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem decyzji ZRID. Warszawska firma YLE Inżynierowie sp z o.o., z którą zostanie jutro podpisana umowa rozpocznie opracowywanie projektu wraz z ustaleniem szczegółowego przebiegu mostu, wykonaniem prac geodezyjnych, szczegółowych kosztorysów i z uzyskaniem decyzji na realizację inwestycji. Koszt dokumentacji wyniesie ponad 920 tys. zł. Gmina Rzewnie wraz z samorządami powiatów makowskiego i wyszkowskiego oraz gminą Rząśnik będzie ubiegać się o częściowe dofinansowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowej z budżetu województwa mazowieckiego.

Trzecim etapem przedsięwzięcia będą roboty budowlane, które planowane są na lata 2023-2026. Realizacja inwestycji przewidywana jest z udziałem środków unijnych. Nowy most usprawni dojazd do miejscowości po obu stronach rzeki i zwiększy atrakcyjność inwestycyjną terenów powiatów makowskiego i wyszkowskiego.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex