17.2 C
piątek, 29 marca 2024 r.

Zawodnicy UKS ATLETA na podium (zdjęcia)

25 listopada podczas finału ligi mazowieckiej w podnoszeniu ciężarów odbył się finał mazowieckiego wieloboju atletycznego.

W ostatniej edycji wieloboju atletycznego Ostrołękę reprezentowali zawodnicy UKS ATLETA. Drużyna dziewcząt: Pola Larenta SP 4 Ostrołęka w kategorii wiekowej do 10 lat i Maja Zera z SP Obierwia w kategorii wiekowej do 13 lat. Drużyna męska: Wojciech Bakuła SP Białobiel, Dariusz Małkowski SP 10 Ostrołęka, Kacper Mróz SP Chudek, wszyscy w kategorii wiekowej do lat 13.

W kategorii wiekowej do lat 10 zwyciężyła Pola Larenta. Wraz z Gabrielą Dołęgą zgromadziły po 268 punktów i obie stanęły na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka gospodarzy WLKS Siedlce Lena Celińska-Mysław z 243 pkt.

Wśród dziewcząt do 13 lat zwyciężyła Patrycja Urban z Sokołowa Podlaskiego z 220 pkt., a Maja Zera z 209 punktami uplasowała się na 5. miejscu. Tylko 11 punktów dzieliło Maję od zwyciężczyni tej kategorii, tak wyrównany był poziom w tej grupie.

W męskiej kategorii wiekowej do 13 lat miejsca na podium zajęli zawodnicy z Ostrołęki: 1 – Kacper Mróz z 293 pkt., 2 – Wojciech Bakuła z 250 pkt, 3 – Dariusz Małkowski gromadząc 188 punktów.

Najlepsza drużyną również tej edycji była drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka – poinformował trener Władysław Niedźwiecki.