14.4 C
Ostrołęka
środa, 4 października 2023 r.

Zawodnicy MKKK pojadą na Mistrzostwa do Europy do Sofii

REKLAMA

Piotr Prusiński (I miejsce), Wiktor Kozłowski(I miejsce), Katarzyna Lisiewska (II miejsce) i Iza Piskorek (II miejsce) z MKKK pojadą w listopadzie na Mistrzostwa Europy U-16, U-18 i U-20 do Sofii. 11 czerwca w hali MOSiR w Łańcucie odbył się turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin.

Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu trzeba wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć przynajmniej II miejsce. Cała czwórka stoczyła bardzo udane pojedynki. Iza będzie broniła tytułu Mistrzyni Europy z 2021 r.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Aleksander Prusinowski, Marcin Nalewajk, Jakub Prusiński i Piotr Sierzan stanęli na najniższym stopniu podium ocierając się tym samym o miejsca gwarantujące wyjazd do Sofii. Kolejnym pechowcem z team’u MKKK był Marcin Nalewajk, który przez kontuzję kości kciuka nie mógł dokończyć walki o wejście do finału.

Cała drużyna MKKK pokazała charakter i zaangażowanie, czego efektem jest fakt, że czworo z nich pojedzie do Bułgarii, aby na tamtejszych matach walczyć o złote medale ME.

Organizatorem turnieju, który zgromadził 172 zawodników z 37 klubów był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM. Reprezentacja MKKK, licząca 13 zawodników zdobyła drużynowo 8 miejsce. Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek, w składzie sędziowskim znalazł się Wojciech Domański.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex