11.1 C
Ostrołęka
środa, 18 maja 2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, iż od 1 października 2011 r. zostanie wstrzymana wypłata emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przyznanych w roku 2010 i w latach wcześniejszych osobom, które nie rozwiązały stosunku pracy zawartego przed nabyciem prawa do emerytury.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Obowiązek rozwiązania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą w celu kontynuowania pobierania emerytury dotyczy tylko tych osób, które przed 1 stycznia 2011 roku przeszły na emeryturę bez rozwiązania umowy o pracę. Osoby te mają czas na rozwiązanie takiego stosunku pracy do końca września 2011 r.

O rozwiązaniu umowy o pracę emeryci muszą poinformować ZUS, w przeciwnym razie wypłata emerytury zostanie wstrzymana od 1 października 2011 r. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby po rozwiązaniu stosunku pracy osoby te ponownie zatrudniły się u dotychczasowego pracodawcy.

Nie zostaną natomiast zawieszone emerytury pobierane przez osoby, które przechodząc na wcześniejszą emeryturę rozwiązały stosunek pracy, a następnie – po nawiązaniu nowego stosunku pracy – nabyły prawo do emerytury powszechnej w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego tj. 60 lat kobieta i 65 lat mężczyzna.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej www.zus.pl lub w terenowych jednostkach organizacyjnych Zakładu.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x