-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

XV Samorządowa Gala Uczniowska

REKLAMA

Prezydent Ostrołęki uhonorował stypendystów edukacyjnych za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022.

Stypendia otrzymało 191 uczniów, w tym 3 uczniów w trzech kategoriach i 8 uczniów w dwóch kategoriach. Przyznano łącznie 205 stypendiów oraz jedno wyróżnienie.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Rada Miasta Ostrołęki w 2021 r. przyjęła nowy Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie miasta. Jedną z form są stypendia edukacyjne.
Mają charakter jednorazowy oraz wypłacane w ratach.

Stypendia jednorazowe otrzymują uczniowie za wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego oraz uczniowie klas programowo najwyższych – czyli absolwenci roku szkolnego 2021/2022. Pozostali uczniowie otrzymują stypendia wypłacane w II ratach.

Stypendia przyznawane są  w trzech kategoriach:
1) Wyniki w nauce,
2) Osiągnięcia naukowe lub sportowe,
3) Wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.

Kategoria pierwsza: wyniki w nauce. Warunkiem niezbędnym do otrzymania stypendium w tej kategorii było uzyskanie średniej ocen przez ucznia:
a) szkoły podstawowej – co najmniej 5,90;
b) liceum ogólnokształcącego – co najmniej 5,50;
c) technikum – co najmniej 5,20;
d) szkoły branżowej – co najmniej 4,80;

Wymagane wyniki osiągnęli:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
1. Zuzanna Dajcz – uczennica klasy VIII, średnia ocen 6,0;

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ostrołęce
2. Maja Mierzejewska – uczennica klasy VII, średnia ocen 6,0

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce
3. Eliza Napiórkowska – uczennica klasy VIII, średnia ocen 6,0;
4. Franciszek Pakieła – uczeń klasy VII, średnia ocen 6,0;
5. Natalia Wekwejt – uczennica klasy VI, średnia ocen 6,0;

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce
6. Martyna Żebrowska – uczennica klasy VII, średnia ocen 5,92

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
7. Maja Morka- uczennica klasy VI, średnia ocen 6,0;
8. Maria Baranek – uczennica klasy VIII, średnia ocen 5,94;

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce
Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia
9. Patryk Żubrowski – uczeń klasy III BS, średnia ocen 4,90;
10. Milena Tokarzewska – uczennica klasy II BS, średnia ocen 5,0;
11. Wiktoria Gęsich – uczennica klasy II BS, średnia ocen 4,93 ;

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce
12. Daniel Aleksandrowicz – uczeń klasy III DG, średnia ocen 5,81;
13. Julia Giers – uczennica klasy III DG, średnia ocen 5,82;
14. Patryk Wekwejt – uczeń klasy III DG, średnia ocen 5,88;
15. Amelia Netkowska – uczennica klasy II D, średnia ocen 5,64;
16. Marta Rajkowska – uczennica klasy III E, średnia ocen 5,54;
17. Szymon Bednarczyk – uczeń klasy III D, średnia ocen 5,54;

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce
18. Gabriel Mynyk – uczeń klasy I D, średnia ocen 5,60;
19. Michał Eugeniusz Bloch – uczeń klasy III DP, średnia ocen 5,62;
20. Aleksander Paliwoda – uczeń klasy III DP, średnia ocen 5,75;
21. Jakub Romanowski – uczeń klasy II A, średnia ocen 5,86;
22. Maria Grzegorczyk – uczennica klasy I A, średnia ocen 5,60;
23. Marta Kołodziejska – uczennica klasy II D, średnia ocen 5,64;
24. Cezary Miłek – uczeń klasy III AG, średnia ocen 5,65;
25. Jakub Tyszka –uczeń klasy II D, średnia ocen 5,50;

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
26. Angelina Staszewska – uczennica klasy III C, średnia ocen 5,62

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
27. Adam Jan Sikora – uczeń Technikum Nr 1 – klasy III ig, średnia ocen 5,50;

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
Technikum Nr 2
28. Julita Trzaska – uczennica klasy III pBB, średnia ocen 5,39;
29. Igor Gronowski – uczeń klasy I Sw, średnia ocen 5,32;
30. Kinga Dawidowska- uczennica klasy III pWR, średnia ocen 5,33;
31. Amelia Siwek – uczennica klasy III pBB, średnia ocen 5,48;

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w Ostrołęce
32. Patryk Lisek – uczeń klasy III pkm, średnia ocen 4,82;

Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce
Technikum Nr 3
33. Bartosz Jóźwiak – uczeń klasy II TP, średnia ocen 5,45;
34. Alicja Bartoszewicz – uczennica klsay III AKg, średia ocen 5,20;
35. Fabian Parzych – uczeń klasy IV TEn. Średnia ocen 5,82;
Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
Technikum Nr 4

  1. Patrycja Ciuchta- uczennica klasy IV HT, średnia ocen 5,27;
  2. Paulina Ochtera – uczennica klasy IV A, średnia ocen 5,32;
  3. Karolina Bakuła – uczennica klasy IV TE , średnia ocen 6,0;
  4. Aleksandra Dymerska – uczennica klasy III AH, średnia ocen 5,46 ;
  5. Marcin Lutrzykowski – uczeń klasy III AH , średnia ocen 5,38;
  6. Kornelia Marcinowska – uczennica klasy III CS, średnia ocen 5,33;
    1. Oliwia Pławska – uczennica klasy III A1, średnia ocen 5,33;
    2. Mateusz Siok – uczeń klasy III A1, średnia ocen 5,33;
    3. Klaudia Bednarczyk – uczennica klasy III AH, średnia ocen 5,31;
    4. Gabriela Krakowiecka – uczennica klasy III A1, średnia ocen 5,29;
    5. Zuzanna Sobiech – uczennica klasy III CS , średnia ocen 5,27;
    6. Alicja Piwowarczyk – uczennica klasy III KC1 , średnia ocen 5,25 ;
    7. Karolina Grala – uczennica klasy III A1, średnia ocen 5,24;
    8. Joanna Prusik – uczennica klasy I O, średnia ocen 5,21;
    9. Karolina Ciecierska – uczennica klasy III AH, średnia ocen 5,20;
    10. Oliwia Szabłowska – uczennica klasy III CS, średnia ocen 5,20;
      Wyróżnienie dla Anny Marczak – uczennicy Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce.

Kategoria osiągnięcia naukowe i sportowe (osiągnięcia sportowe dotyczą tylko uczniów szkół podstawowych i tylko sukcesów uzyskanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022).
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce

  1. Bartłomiej Ostasz – laureat Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych;
  2. Sebastian Tański – I miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy ,,Lech Kaczyński –
    mąż stanu’;
    Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce
  3. Anna Sul – laureat I stopnia /uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu – Olimpiada Wiedzy Archimedes. PLUS Matematyka. PLUS;
  4. Natalia Wekwejt – laureatka Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych, oraz zdobywczyni III miejsce – Piłka siatkowa dziewcząt kl. VI w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej;
  5. Eliza Napiórkowska – II miejsce w VI edycji ogólnopolskiego konkursu INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA w kategorii: szkoła podstawowa.

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

  1. Karolina Sadowska – laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych;
  2. Marcela Marchewka – laureatka Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych;

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. księdza Jana Twardowskiego w Ostrołęce

59. Korneli Nawrocka  - laureatka Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych;

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce
60. Wojciech Korytkowski – finalista 63. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
61. Weronika Macierakowska – finalistka XLVIII Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadpodstawowych;
62. Patryk Wekwejt – finalista 51 Olimpiady Biologicznej;

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

63. Michał Duda – finalista XXXIV Olimpiady Filozoficznej;
64. Miłosz Paweł Markowski – laureat VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie 

i Obronności;
65. Marta Kołodziejska – laureatka VI Olimpiady Statystycznej;
66. Damian Żebrowski – finalista XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie;
67. Dominik Nol – finalista XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej;
68. Cezary Miłek – finalista VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności;

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce
69. Bartosz Stolarczyk – finalista XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Stypendystami Miasta Ostrołęki za osiągnięcia sportowe uzyskane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostali uczniowie z następujących szkół:

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
70. Zuzanna Siudek – zajęła I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych – rocznik 2009;
za zajęcie III miejsce w piłce nożnej dziewcząt kl. VI stypendystkami zostały:

  1. Anna Balińska;
  2. Oliwia Bąk;
  3. Blanka Chojnowska;
  4. Amelia Nikola Dąbrowicz;
  5. Marta Marczak ;
  6. Klaudia Oleszczak;
  7. Zuzanna Rak;
  8. Wiktoria Świder;
  9. Sandra Woźniak;
  10. Aleksandra Wujkowska;

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce

za zajęcie III miejsce w piłce siatkowej chłopców klas VI stypendystami zostali:

  1. Jakub Karnicki;
  2. Mateusz Lendzioszek;
  3. Krzysztof Przybyła;
  4. Bartosz Rakowski;
  5. Jakub Rejmanowski;
  6. Kacper Zawalich;

za zajęcie III miejsce w piłce siatkowej chłopców urodzonych w latach 2007/2008 stypendystami zostali:

  1. Aleks Białobrzewski;
  2. Piotr Mielnicki;
  3. Franciszek Pakieła;
  4. Igor Rawa;
  5. Patryk Świder;

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce
za zajęcie III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt klas VI stypendystami zostały:

  1. Zofia Długokęcka;
  2. Amelia Kubeł;
  3. Emilia Kwiatkowska;
  4. Zuzanna Siemborska;
  5. Maja Stolarczyk;
  6. Jagoda Szlązak;
  7. Natalia Wekwejt
  8. Marika Zalewska;
  9. Agnieszka Aleksandrowicz;

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
za zajęcie I miejsce w piłce ręczna chłopców kl. VIII stypendystami zostali:

  1. Filip Aleksiejuk;
  2. Gabriel Franciszek Bieniek;
  3. Bartosz Czartoryski;
  4. Wiktor Damięcki;
  5. Adam Głażewski;
  6. Rafał Jędrzejewski;
  7. Krzysztof Minota;
  8. Maciej Minota;
  9. Kamil Podolak;
  10. Bartosz Szelkowski;
    111.Sebastian Woś;
  11. Kacper Żebrowski;
  12. Filip Mulawka;
  13. Eryk Pawłowski;

Stypendyści kategorii trzeciej: wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego (aby zostać stypendystą tej kategorii, należało było osiągnąć średnią wartość procentową z egzaminu ósmoklasisty jak i z egzaminu maturalnego wyższą niż 90%).
Wymagany wynik osiągnęli:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
115. Lili Wiktoria Tymińska – 91, 33%;
116. Bartłomiej Ostasz -93,66 %;
117. Alicja Jankowska – 97,33 %;
118. Julia Zyśk – 94,33%;
119. Oliwia Janczewska – 98,66%;
120. Mikołaj Kania – 97,00%;
121. Mikołaj Lubiak – 94,33;
122. Bartosz Jankowski – 93,00;
123. Jakub Szurnicki – 95,00;
124. Marianna Deptuła – 98,00;
125. Ewelina Stojke – 91,33;
126. Mateusz Archacki -91,33;
127. Ewa Bednarczyk – 95,00;
128. Lena Domurad – 93,33;
129. Jakub Nejman – 94 %

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce
130. Zuzanna Dajcz – 97,33 %;
131. Cyprian Kostrzewski – 91,66;
132. Aleksandra Golan – 97,00;
133. Aleksandra Białczak – 96,33%;
134. Zofia Wojdyna – 92,33;
135. Wiktoria Wołosz – 93,00;
136. Michał Bieńkowski – 100 %;
137. Oliwier Zalewski – 98,66;
138. Gabriela Chojnowska – 92,00%;
139. Oskar Dąbrowski – 92,33;

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce
140. Zuzanna Szatanek – 96,00;
141. Wiktor Białobrzewski – 94,00;
142. Wiktor Brzózy – 92,66;
143. Dominika Białobrzewska – 92,00;
144. Gabriela Anna Nowak – 91,33;
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce
145. Eliza Napiórkowska – 94,33 %;
146. Aleksander Sumara – 90,66%;
147. Mateusz Paździor – 96,33 %
148. Jakub Bałon – 92,33%;
149. Karol Banasiak – 95,66;
150. Szymon Brzozowski – 91,33;
151. Krzysztof Romejko – 92,33;

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce
152. Marta Pędzich – 95,66;
153. Bartosz Stępek – 90,33;
154. Helena Mieczkowska – 94,33;
155. Michał Żemek – 94,66;
156. Emilia Lutrzykowska – 95,33;
157. Emilia Suchcicka – 92,66;
158. Miłosz Piersa – 95,66;

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
159. Aleksandra Gocłowska – 96,00%;
160. Karolina Sadowska – 96,33;
161. Oliwia Ogniewska – 93,66;
162. Hubert Kaczmarczyk – 90,33;
163. Aleksandra Lubaczewska – 94,66;
164. Marcela Marchewka – 95,00;
165. Bartłomiej Zyśk – 90,33;
166. Maria Baranek – 93,66;
167. Natalia Kossakowska – 91 %;
168. Maria Sendrowska – 91,66%;
169. Maciej Wiktor Płoski – 94,0;
170. Maria Szymańska – 91,33;
171. Weronika Późniewska – 90,66;
172. Jakub Kosiński – 90,66;
173. Weronika Maria Ziarno – 91,33%;
174. Wiktoria Julia Lenkiewicz – 90,66 %.

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego
im. księdza Jana Twardowskiego w Ostrołęce
175. Maksymilian Żebrowski – 92,33%;
176. Maciej Dziwiszek – 94,33 %;
177. Michalina Dziwiszek – 98, 0%;
178. Zofia Zyśk – 95,00%;
179. Igor Jarosław Bartkowiak – 98,67%
180. Wiktor Laskowski – 97,0%
181. Kornelia Nawrocka – 98,67 %;

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce
182. Dominika Gawron – 92,50%;
183. Julia Giers – 92%;
184. Joanna Zofia Gramadzka – 93 %;
185. Julia Kord – 93,75;
186. Magdalena Mielnicka – 90,25;
187. Piotr Mikołaj Nowak – 91,75;
188. Katarzyna Natalia Piersa – 91,25;
189. Jakub Sznyter – 92 %;
190. Natasza Chodkowska – 91,50;
191. Izabela Banasiak – 90,75;
192. Daniel Aleksandrowicz – 90,25;
193. Karolina Żebrowska – 91,50;
194. Patryk Wekwejt – 92,25;
195. Julian Wódkiewicz – 90,25;

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce
196. Alicja Nalewajk – 91 %;
197. Wojciech Leonard Zieziula – 91 %;
198. Wiktoria Siemborska – 92,75%;
199. Olga Boruch – 92 %;
200. Aleksandra Krupińska – 91,75 %;

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce

201.  Jan Gadzała – 91,50%;
202. Nikolina Weronika Dziadak – 91,50;
203. Zuzanna Wargacka – 90,75;
204. Zuzanna Korzeb – 90,50%;
205. Ewa Kaliszewska – 93 %.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex