16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Wyniki matur w Zespołach Szkół Powiatowych

REKLAMA

Liczba absolwentów w roku szkolnym 2021/2022 w szkołach dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Ostrołęcki, kończących się maturą wyniosła 158 uczniów.

Do egzaminu maturalnego przystąpiło 125 uczniów, tj. (79% ogólnej liczby absolwentów), z czego 106 osób to absolwenci technikum, natomiast 19 uczniów to absolwenci liceum ogólnokształcącego. Maturę zdało 59 osób, tj. (47%) przystępujących do matury.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Spośród szkół zawodowych dla młodzieży najlepiej wypadli absolwenci technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie (78%), absolwenci technikum kształcącym w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu (75%) oraz absolwenci technikum kształcącym w zawodzie technik technologii żywności w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie (75%).

W Polsce zdawalność matury w technikach wyniosła 69,2%, natomiast w województwie mazowieckim 70%.

Bardzo dobry wynik (79%) zdawalności osiągnęli absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu. Zdawalność matury w liceach ogólnokształcących w Polsce wyniosła 84%, natomiast w województwie mazowieckim 87%.

Najlepszą zdawalność matur ogółem dla zespołu odnotowano w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu  (77%) oraz w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie (78%).

Zdawalność matur ogółem w Polsce wyniosła 78,2%, natomiast w województwie mazowieckim 82%.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), udostępnione zostaną 9 września 2022 r. – poinformowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex