14.4 C
Ostrołęka
środa, 4 października 2023 r.

Wszystkie barwy medali i wiele rekordów życiowych dla ciężarowców UKS ATLETA Ostrołęka

REKLAMA

W ciechanowskim Ośrodku Szkolenia Młodzieży 10 września odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U15 i II runda Mazowieckiej Ligi Juniorów w Podnoszenia Ciężarów 2022.

Julia Stachurska w kategorii wagowej +81 wywalczyła srebrny medal wynikiem 105 kg (47+58) i zarazem ustanowiła trzy rekordy życiowe (rwanie, podrzut i dwubój). Bezkonkurencyjna w tej wadze była zawodniczka Sokołowa Podlaskiego aktualna mistrzyni Europy Julia Machniewska.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wśród chłopców startowali 15letni Igor Rutkowski i 13letni Kacper Mróz. Igor w kategorii wagowej 55 kg z wynikiem 112 kg w dwuboju był najlepszy, a przy okazji pobił rekord w rwaniu i podrzucie, a także w dwuboju aż o 12 kg. Kacper stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 61 kg uzyskując w dwuboju 102 kg. Wyrywał on 47 kg i porzucił 55 kg i również jak Igor z Julią ustanowił 3 rekordy życiowe.

Poza w/w startowali Aleksander Płodziszewski i Krystian Łuba, których wyniki liczyły się do Mazowieckiej Ligi Juniorów. Należy zaznaczyć, że Olek również miał udany start. Wyrwał 70 kg i w dwuboju uzyskał 160 kg co jest jego nowymi rekordami życiowymi.

Zawody te były również II rundą Mazowieckiej Ligi Juniorów 2022, i w klasyfikacji drużynowej ostrołęcka reprezentacja uplasowała się w trójce najlepszych na Mazowszu.

Klasyfikacja po dwóch rundach.

  1. ’Impuls”-Warszawa-1911,8 pkt
  2. ’Narew” Pułtusk – 1894,6
  3. ’Atleta” Ostrołęka – 1459,3

Opiekę trenerską sprawowali:Zenon Grądzki i Władysław Niedźwiecki.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex