11.6 C
czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Większość zawodników Siódemki zakończyła sezon

Większość zawodników Siódemki zakończyła już sezon, niektórzy jednak wykorzystując formę dalej startują.

23 września Martyna Budziłek uczestniczyła w mityngu rozgrywanym w ramach Mazovia Track Cup w Piasecznie. Zawodniczka Siódemki, która specjalizuje się w biegach długodystansowych pobiegła tym razem na 800 m i w mocnej stawce rywalek z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego –  2:15,85 s zajęła 4 miejsce.

26 września Izabela Roicka startowała w Mistrzostwach Polski U-16 w Karpaczu. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją już sam fakt zakwalifikowania się do Mistrzostw na 80 m przez płotki był dla niej sukcesem. Iza w swoim biegu eliminacyjnym osiągnęła rezultat 12,90 s poprawiając swój rekord życiowy.

Tego samego dnia w Lelisie odbywały się biegi przełajowe Bieg Pamięci ‘Kryptonim Szare Szeregi’. Na dystansie 1939 m bezapelacyjnie wygrała 13 letnia Kornelia Rusiłowicz (10:43 s), która okazała się najlepsza nie tylko wśród kobiet, ale także wygrała klasyfikację ‘open’; a więc razem z mężczyznami wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika o 12 sekund, a trzeciego o 1 minutę i 21 sekund.

W czwartek 30 września kolejne zawody z cyklu ‘Czwartki Lekkoatletyczne’ w Łomży.