-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Bułgaria, Rumunia i Chorwacja gotowe do Schengen

Rada bez dalszej zwłoki powinna podjąć niezbędne decyzje, aby umożliwić Bułgarii, Rumunii i Chorwacji pełne uczestnictwo w strefie Schengen – ocenia Komisja Europejska.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Bułgaria, Rumunia i Chorwacja gotowe do Schengen

W przyjętym komunikacie podsumowuje osiągnięcia tych trzech państw w zakresie stosowania przepisów.

Od lat te państwa członkowskie w znacznym stopniu przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania strefy Schengen, np. podczas pandemii, a ostatnio w obliczu bezprecedensowych skutków wojny w Ukrainie. Państwa te są już częściowo związane przepisami Schengen, jednak kontrole na granicach wewnętrznych z tymi państwami nie zostały jeszcze zniesione, w związku z czym nie czerpią one pełnych korzyści z przynależności do strefy Schengen pozbawionej kontroli na granicach wewnętrznych. Pełne uczestnictwo tych państw członkowskich w strefie Schengen jest niezbędne i dlatego należy dać im tę możliwość, zważywszy na fakt, że spełniają warunki uczestnictwa.

Rozszerzenie strefy Schengen pozbawionej kontroli na granicach wewnętrznych sprawi, że Europa stanie się bezpieczniejsza – dzięki lepszej ochronie naszych wspólnych granic zewnętrznych i skutecznej współpracy policyjnej; bardziej zamożna – dzięki wyeliminowaniu czasu oczekiwania na granicach oraz ułatwieniu kontaktów międzyludzkich i biznesowych; a także bardziej atrakcyjna – dzięki znacznemu rozszerzeniu największego na świecie wspólnego obszaru bez kontroli na granicach wewnętrznych.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex