16.1 C
Ostrołęka
piątek, 23 września 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

49 proc. Europejczyków jest aktywnych ruchowo – to wynik nowego badania Eurobarometr na temat sportu i aktywności fizycznej

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Komisja Europejska publikuje piąte badanie Eurobarometr na temat sportu i aktywności fizycznej. Z badania wynika, że 38 proc. Europejczyków uprawia sport albo wykonuje ćwiczenia ruchowe co najmniej raz w tygodniu, a 17 proc. rzadziej niż raz w tygodniu. Prawie 45 proc. Europejczyków nigdy nie wykonuje ćwiczeń ruchowych ani nie uczestniczy w żadnej formie aktywności fizycznej. W porównaniu z badaniem Eurobarometr z 2017 r. wyniki pozostają na podobnym poziomie, w związku z czym nadal niezbędne jest ciągłe promowanie sportu i aktywności fizycznej. Badanie wykazało również, że podczas pandemii COVID-19 połowa Europejczyków ograniczyła aktywność fizyczną, a nawet całkowicie jej zaprzestała.

Zdaniem respondentów główną barierą dla aktywności jest brak czasu, a następnie brak motywacji lub po prostu brak zainteresowania sportem.

Wyniki badania Eurobarometr potwierdzają również znaczenie prowadzonych przez Komisję Europejską działań propagujących poprawę równouprawnienia płci w sporcie – wśród osób regularnie ćwiczących przeważają mężczyźni. W tym kontekście optymizmem napawa fakt, że większość respondentów w 25 państwach członkowskich UE deklaruje, że lubi śledzić w mediach zawody sportowe z udziałem zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex