18.3 C
Ostrołęka
niedziela, 25 września 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Zostań Młodym Obserwatorem

Jesteś aktualnie na studiach magisterskich i chciałbyś uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji w UE? Zostań Młodym Obserwatorem i weź udział w procesie ewaluacji programu Horyzont Europa!

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022 Komisja Europejska sukcesywnie zwiększa udział młodych europejczyków w procesie podejmowania decyzji w UE. Jeśli jesteś na studiach magisterskich, możesz zostać Młodym Obserwatorem i dołączyć do zespołu oceniającego wnioski w ramach programu ‘Horyzont Europa’.

Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszenia, w którym opiszą, dlaczego to właśnie oni powinni zostać Młodymi Obserwatorami oraz załączenie listu polecającego od swojego profesora.

Zadaniem Obserwatora podczas przebiegu programu będzie: obserwacja przebiegu procesu ewaluacji; uczestniczenie w seminariach, szkoleniach i panelach dotyczących programu Horyzont Europa; przygotowanie krótkiego raportu opisującego doświadczenia związane z udziałem w projekcie.

Program będzie realizowany od września 2022. Nabór do projektu ma charakter ciągły. Aplikować można do 14 grudnia 2022.


Europejski Dzień Języków – 26 września

W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 46 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Poprzedni artykułLaptopy dla ostrołęczan
Następny artykułLata 20., lata 30. na WYNOS!

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex