14.4 C
Ostrołęka
środa, 4 października 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

250 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19

Urząd Komisji Europejskiej ds. Gotowości i Reagowania na Stany Zagrożenia Zdrowia(HERA) podpisał z firmą HIPRA HUMAN HEALTH umowę ramową dotyczącą wspólnych zamówień publicznych na dostawę szczepionek białkowych przeciwko COVID-19.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

14 państw członkowskich i krajów uczestniczy we wspólnych zamówieniach, w ramach których mogą kupić do 250 mln dawek szczepionki. Ponieważ liczba przypadków choroby w Europie ponownie wzrasta, umowa ta umożliwi szybkie udostępnienie szczepionek krajom uczestniczącym w projekcie, gdy tylko szczepionka ta zostanie pozytywnie oceniona przez Europejską Agencję Leków.

Dwuskładowa rekombinowana szczepionka białkowa HIPRA jest obecnie poddawana przeglądowi etapowemu przez Europejską Agencję Leków jako dawka przypominająca u osób uprzednio uodpornionych w wieku co najmniej 16 lat.

Szczepionka przeciwko COVID-19 firmy HIPRA jest obecnie poddawana przeglądowi etapowemu przez Europejską Agencję Leków (EMA). Jeżeli szczepionka otrzyma pozwolenie na dopuszczenie do obrotu, państwa uczestniczące będą mogły ją zakupić na podstawie obowiązującej umowy ramowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex