31.6 C
Ostrołęka
piątek, 1 lipca 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Przepływ towarów między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

KE przedstawia dalsze szczegółowe informacje na temat możliwych rozwiązań ułatwiających przepływ towarów między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Wielkiej Brytanii w sprawie uchybienia zobowiązaniom w związku z nieprzestrzeganiem istotnych części protokołu w sprawie Irlandii / Irlandii Północnej. Rząd Wielkiej Brytanii nadal nie wdrożył protokołu. Jest to naruszenie prawa międzynarodowego. Celem postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom jest przywrócenie zgodności z protokołem w wielu kluczowych obszarach, w których Wielka Brytania nie wdrożyła go prawidłowo. Ostatecznym celem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa obywateli UE.

Jednocześnie Komisja przedstawia dodatkowe informacje na temat rozwiązań zaproponowanych w październiku 2021 r. w celu ułatwienia przepływu towarów między Wielką Brytanią a Irlandią Północną.

Nadrzędnym celem Komisji pozostaje znalezienie wraz z Wielką Brytanią wspólnych rozwiązań w ramach protokołu. W ten sposób można zapewnić obywatelom i przedsiębiorcom w Irlandii Północnej pewność i przewidywalność prawa. Więcej w temacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex