31.6 C
Ostrołęka
piątek, 1 lipca 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Gwiezdny Krąg

Licealistka z Katowic wygrała tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej ‘Gwiezdny Krąg”. Zuzanna Marciniak pojedzie się na płatny staż do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie posła Janusza Lewandowskiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Olimpiada składała się z trzech etapów: I etap (7.03.2022), w którym wzięło udział 1990 uczniów, II etap (28.03.2022), w którym wzięło udział: 812 uczestników oraz zawodów III stopnia: testu (21.04.2022) i debaty oraz odpowiedzi ustnej (9.06.2022). Była to trzecia co do wielkości Olimpiada w historii biorąc pod uwagę liczbę uczestników.

Miejsce I zajęła Zuzanna Marciniak, III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach; miejsce II Maksymilian Grądz, I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Lublinie; miejsce III: Wiktoria Bzoma, Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej ‘Gwiezdny Krąg” to największy tego typu projekt edukacji europejskiej w Polsce organizowany od 2004 roku. W jego przebieg zaangażowane są punkty Europe Direct, Centra Dokumentacji Europejskiej, eksperci Team Europe.

Olimpiada koncentruje się głównie na praktycznym wykorzystaniu wiedzy uczestników. Jej celem nie jest wymaganie encyklopedycznej wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej, liczby posłów w Parlamencie Europejskim, czy tego w którym roku jaki traktat został podpisany. Założeniem organizatorów Olimpiady jest poprzez tryb przeprowadzania poszczególnych etapów, podejmowanie działań mających na celu zrozumienie procesów zachodzących w Unii Europejskiej, jej państwach członkowskich, a także relacji z podmiotami trzecimi.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex