11.1 C
Ostrołęka
środa, 18 maja 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Nowa pomoc dla osób przesiedlonych

Komisja Europejska ogłosiła nowy pakiet pomocy w wysokości 200 mln euro na wsparcie osób przesiedlonych w Ukrainie, w ramach Międzynarodowej Konferencji Darczyńców zwołanej wspólnie przez Polskę i Szwecję.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Blisko 8 milionów ludzi, z których dwie trzecie to dzieci, zostało wewnętrznie przesiedlonych od początku wojny Putina na Ukrainie. Ponad 5,3 miliona opuściło Ukrainę, szukając schronienia w UE i krajach sąsiednich.

Unia Europejska wspiera naród ukraiński od samego początku brutalnej inwazji Rosji.

Wykorzystujemy gospodarczą siłę Unii, wprowadzając kolejne pakiety sankcji mające na celu wyczerpanie zasobów potrzebnych Putinowi do finansowania jego wojny.

Jednocześnie, przekazaliśmy już blisko 4 mld euro pomocy makrofinansowej i humanitarnej oraz wsparcia dla państw członkowskich przyjmujących uchodźców z Ukrainy.

W zeszłym miesiącu Komisja Europejska razem z Kanadą zwołała globalną konferencję darczyńców, w ramach której zebrano 9,1 miliarda euro na wsparcie ludzi uciekających przed bombami w Ukrainie i poza nią.

Teraz Komisja Europejska jest gotowa pomóc w odbudowie kraju po wojnie. Wczoraj przewodnicząca Ursula von der Leyen zaproponowała rozpoczęcie prac nad ambitnym pakietem naprawczym. Powinien on przynieść ogromne inwestycje potrzebne do odbudowy, wdrożenia reform i uczynienia Ukrainy atrakcyjnym miejscem do inwestowania.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x