11.1 C
Ostrołęka
środa, 18 maja 2022 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Uniwersytety Przyszłości

Do połowy 2024 r. wsparcie z budżetu europejskiego otrzyma do 60 sojuszy europejskich szkół wyższych, w których skład wchodzi ponad 500 europejskich uniwersytetów.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W dwóch przyjętych nowych inicjatywach – europejskiej strategii na rzecz uniwersytetów oraz we wniosku Komisji dotyczącym zalecenia Rady w sprawie budowania mostów na rzecz skutecznej europejskiej współpracy w szkolnictwie wyższym – przewidziano wsparcie dla uniwersytetów w ich wysiłkach.

W Europie działa prawie 5 tys. instytucji szkolnictwa wyższego, mamy 17,5 mln studentów uczelni wyższych, 1,35 mln nauczycieli w sektorze szkolnictwa wyższego oraz 1,17 mln naukowców. Celem tej strategii jest wsparcie wszystkich europejskich uniwersytetów i umożliwienie im przystosowania się do zmieniających się warunków, tak aby mogły rozwijać się i przyczyniać do zwiększania odporności i odbudowy Europy.

Koordynacja działań między UE, państwami członkowskimi, regionami, społeczeństwem obywatelskim i sektorem szkolnictwa wyższego ma kluczowe znaczenie w procesie urzeczywistnienia europejskiej strategii na rzecz uniwersytetów. Komisja zaprasza Radę, państwa członkowskie i uniwersytety do dyskusji na temat tego programu politycznego i podjęcia współpracy na rzecz budowania uniwersytetów, które wytrzymają próbę czasu.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x