0.3 C
Ostrołęka
sobota, 27 listopada 2021 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Startupy w plenerze

KE zainaugurowała forum wsi przyjaznych start-upom (link is external), aby zebrać informacje na temat wyzwań stojących przed start-upami na obszarach wiejskich i potencjału tych przedsiębiorstw. Coroczne forum wsi przyjaznych start-upom jest elementem realizacji przyjętej w czerwcu 2021 r. długoterminowej wizji UE dla obszarów wiejskich oraz planu działań Komisji na rzecz obszarów wiejskich. Ma ono przyczyniać się do stymulowania badań naukowych i innowacji w społecznościach wiejskich oraz pomagać w budowaniu bardziej innowacyjnej przedsiębiorczości, która przyciągnie więcej młodych i utalentowanych ludzi.

REKLAMA

Otwarte forum ma być miejscem spotkań i dyskusji oraz kształtowania działań na rzecz innowacji stymulowanych przez startupy na obszarach wiejskich. Udział w nim biorą instytucje i zainteresowane podmioty na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Forum innowacji na obszarach wiejskich umożliwi nawiązanie kontaktów podmiotom zajmującym się innowacjami na wsiach w całej UE i przyczyni się do rozwoju ekosystemów innowacji na obszarach wiejskich. Ma również promować wiedzę o innowacyjnych startupach z obszarów wiejskich, rodzajach innowacji, lukach w usługach, których startupy oczekują od ekosystemów innowacji oraz możliwościach wzmocnienia tych ekosystemów w przyszłości.

Inauguracja powinna również pomóc przedsiębiorcom i podmiotom zajmującym się innowacjami na obszarach wiejskich w zdobyciu informacji o możliwościach, z których mogą skorzystać, np. w ramach unijnych programów rozwoju obszarów wiejskich i polityki spójności.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x