15.6 C
Ostrołęka
środa, 7 czerwca 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Przepisy chroniące inwestorów

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Komisja Europejska przyjęła pakiet dotyczący inwestycji detalicznych, który stawia interesy konsumentów na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o inwestycje detaliczne. Celem jest umożliwienie inwestorom detalicznym (tj. inwestorom indywidualnym) podejmowania decyzji inwestycyjnych, które byłyby dostosowane do ich potrzeb i preferencji, zapewniając im jednocześnie sprawiedliwe traktowanie i należytą ochronę. Zwiększy to zaufanie inwestorów detalicznych do bezpiecznego inwestowania w ich przyszłość i pozwoli w pełni wykorzystać unię rynków kapitałowych UE.

Jednym z trzech kluczowych celów planu działania Komisji na rzecz unii rynków kapitałowych z 2020 r. było sprawienie, by UE stała się jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla obywateli do inwestowania w perspektywie długoterminowej. Dzisiejszy pakiet jest ukierunkowany na osiągnięcie tego celu i zachęcenie do zaangażowania w rynkach kapitałowych UE, którego poziom tradycyjnie jest niższy niż w innych jurysdykcjach, takich jak Stany Zjednoczone pomimo wysokiego poziomu oszczędności Europejczyków. Ożywienie unii rynków kapitałowych jest również niezbędnym środkiem ukierunkowania finansowania prywatnego na naszą gospodarkę oraz na finansowanie transformacji ekologicznej i cyfrowej.

Pakiet ma szeroki zakres i dotyczy całej trajektorii inwestycyjnej konsumenta. Szczegóły na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex