-2.8 C
Ostrołęka
poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Ocena europejskich staży

Komisja Europejska opublikowała ocenę ram jakości staży z 2014 r., w której oceniono ich wdrażanie i wkład, jaki ramy wniosły w całej UE w poprawę jakości staży, a także możliwości ich poprawy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Staże odgrywają kluczową rolę we wsparciu młodych ludzi w zdobywaniu praktycznego doświadczenia i ułatwiają ich dostęp do rynku pracy. 85 proc. stażystów objętych badaniem na potrzeby oceny stwierdziło, że staże umożliwiły im poznanie rzeczy przydatnych zawodowo.

Ponadto z oceny wynika, że unijne ramy jakości staży są dla państw członkowskich ważnym punktem odniesienia dla zagwarantowania wysokiej jakości staży. Zdecydowana większość stron, z którymi przeprowadzono konsultacje – w tym organy krajowe, publiczne służby zatrudnienia, przedstawiciele biznesu i młodzież – uważa, że ramy i ich 21 zasad pozostają aktualne. Niemniej jednak można by usprawnić stosowanie zasad dotyczących jakości, a także ich monitorowanie i egzekwowanie.

W następstwie tej oceny Komisja zaproponuje jeszcze w tym roku aktualizację ram, zgodnie z zapowiedzią zawartą w jej programie prac na 2023 r. Będzie to ważny wkład w Europejski Rok Umiejętności 2023 poprzez wspieranie szkoleń i uczestnictwa młodych ludzi w rynku pracy.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex