-1.2 C
Ostrołęka
wtorek, 7 lutego 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Komisja Europejska, państwa członkowskie i 26 krajów partnerskich inaugurują 'Koalicję ministrów handlu na rzecz klimatu”.

Koalicja będzie wspierać globalne działania na rzecz promowania polityki handlowej, która może pomóc w uwzględnieniu kwestii zmiany klimatu poprzez inicjatywy lokalne i globalne.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Ma ona na celu budowanie partnerstw między społecznościami handlowymi a społecznościami klimatycznymi w celu określenia, w jaki sposób polityka handlowa może przyczynić się do przeciwdziałania zmianie klimatu. Będzie ona promować handel towarami, usługami i technologiami oraz inwestycje w takie towary, usługi i technologie, które pomagają w łagodzeniu zmiany klimatu i przystosowywaniu się do niej.

Ważnym elementem programu koalicji jest określenie sposobów, w jakie polityka handlowa może wspierać podatne na zagrożenia kraje rozwijające się i najsłabiej rozwinięte, które stoją w obliczu największych zagrożeń związanych ze zmianą klimatu.

W tym dialogu politycznym na wysokim szczeblu wezmą udział ministrowie handlu z regionów o różnym poziomie dochodów. W pracach koalicji uczestniczyć będzie społeczeństwo obywatelskie, przedsiębiorstwa, organizacje międzynarodowe oraz społeczności klimatyczne i finansowe.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex