-3.9 C
Ostrołęka
niedziela, 23 stycznia 2022 r.

Uwierzył, że pomaga w ujęciu grupy przestępczej – stracił ponad 30 tysięcy!

REKLAMA

Ponad 30 tysięcy złotych przekazał oszustom 81-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna uwierzył w przedstawioną mu historię i był pewien, że pomaga prokuraturze i policjantom w zatrzymaniu grupy przestępczej.

Łomżyńscy funkcjonariusze, kolejny raz, przestrzegają przed oszustami, którzy podając się za prokuratorów czy policjantów, angażują zwłaszcza starsze osoby do uczestnictwa w rzekomej akcji zatrzymania przestępców. To historie stworzone, by wyłudzić pieniądze. I nie są to małe kwoty, a często oszczędności życia. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegać i rozmawiać o metodach działania oszustów, zwłaszcza ze starszymi członkami rodzin czy też sąsiadami.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Policjanci o przestępczym procederze rozmawiają na różnego rodzaju spotkaniach z seniorami, ale też z pracownikami banków czy młodzieżą. Wszystko po to, by ustrzec mieszkańców przed stratą pieniędzy. Coraz częściej też, oszuści słyszą w słuchawkach stanowcze NIE! We wtorek taką postawą wykazało się sześcioro mieszkańców. Niestety, był też taki, który uwierzył w historię oszustów.

Młody mężczyzna zadzwonił i podał się za prokuratora. Powiedział, że trzeba szybko działać, żeby zatrzymać przestępców. By jednak do tego mogło dojść, niezbędne było zaangażowanie seniora, a w zasadzie to jego oszczędności.

Mówiła podkomisarz Justyna Janowska, oficer prasowy łomżyńskiej policji.

Sprawą zajęły się służby kryminalne.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x