2.2 C
piątek, 26 kwietnia 2024 r.

UKS ATLETA startował w Siedlcach

16 października 2021 w Siedlcach rozegrany został II rzut ligi mazowieckiego wieloboju atletycznego.

Region ostrołęcki reprezentowali zawodnicy UKS ATLETA: Dariusz Małkowski (SP 10 Ostrołęka), Pola Larenta (SP 4 Ostrołęka), Wojtek Bakuła (SP w Białobieli), Kacper Mróz i Kacper Krajza (SP w Chudku), Maja Zera (SP w Obierwi) oraz uczennice SP 10 w Ostrołęce: Natalia Sokołowska, Alicja Gużeska i Patrycja Luberecka.

Wielobój to rywalizacja w biegu 4×10 m, rzut piłką lekarską za siebie, trójskok obunóż z miejsca oraz tym razem podrzut na technikę.

Start w wieloboju dla UKS ATLETA był niezwykle owocny. Wojciech Bakuła i Kacper Mróz po raz trzeci zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych i udowodnili, że są niepokonani. Darek Małkowski uzyskał trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 10, natomiast Kacper Krajza był piąty w kat. chłopców do lat 13.

Udany pierwszy start zaliczyły dziewczęta do lat 10. Uplasowały się na następujących pozycjach: 8 – Pola, 11 – Natalia, 13 – Alicja, 14 – Patrycja. Startująca w kategorii dziewcząt do lat 13 Maja Zera zajęła wysokie piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej UKS ATLETA wywalczył trzecią pozycję wśród drużyn województwa mazowieckiego.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczestników i liczymy, że nadal będą tak ambitnie reprezentować nasze barwy w wielobojach, a w przyszłości – być może – także i w dwuboju olimpijskim – relacjonuje trener UKS ATLETA Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.