7.7 C
Ostrołęka
wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

UKS ATLETA Ostrołęka startował w Siedlcach

W Siedlcach w dniach 12 – 15 maja odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat. W dobrym stylu zaprezentowali się sztangiści do lat 15 z UKS ATLETA Ostrołęka.

Wśród dziewcząt w dwuboju czwarte miejsca wywalczyły – Gabriela Zapust w kategorii wagowej 76 z wynikiem 101 kg oraz Julia Stachurska w kategorii +81 z wynikiem 99 kg.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wśród chłopców do 15 lat w dwuboju z wynikiem 99 kg na piątej pozycji uplasował się Igor Rutkowski w kategorii wagowej 49 kg, a na 16 pozycji z wynikiem 83 kg sklasyfikowany został 13 letni Kacper Mróz startujący w kategorii 61 kg.

Szkoleniowcy ATLETY liczyli na nieco lepszy wynik startującego w kategorii wagowej 81 kg do 17 lat Aleksandra Płodziszewskiego. Uzyskał w dwuboju 142 kg i jest 12 zawodnikiem tej kategorii wagowej, a stać go na 10 lokatę – poinformował trener i sekretarz UKS ATLETA Władysław Niedźwiecki.

W czterodniowej rywalizacji ostrołęccy ciężarowcy występowali pod opieką trenerów: Zenona Grądzkiego, Karola Janczewskiego, Władysława Niedźwieckiego.