31.6 C
Ostrołęka
piątek, 1 lipca 2022 r.

Tydzień mazowieckiej grupy SPEED na drogach miasta i powiatu – podsumowanie

REKLAMA

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali ponad 140 pojazdów i ujawnili prawie 145 wykroczeń. 90 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierujących jechał więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące. Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu mundurowi zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Działania grupy ‘SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami oraz oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex