5 C
Ostrołęka
sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Sukcesy zawodników UKS Siódemka

Po raz pierwszy od 11 lat, kiedy organizowane są biegi przełajowe na dystansie 5 km pod wspólną nazwą City Trail z Nationale-Niderlnaden 9 kwietnia odbył się w Bydgoszczy Finał Ogólnopolski tej imprezy z udziałem najlepszych zawodników i zawodniczek z 10 miast, w których ten Cykl się odbywał. Wśród zaproszonych do finału znalazła się także zawodniczka UKS Siódemka Martyna Budziłek, która na bardzo trudnej, obfitującej w liczne podbiegi trasie, w wyselekcjonowanej silnej stawce zajęła wysokie 5 miejsce z czasem 19:21 s.

Tego samego dnia w Dębnie odbywały się 92 Mistrzostwa Polski PZLA w Maratonie, startował w nich wychowanek Siódemki i trenera Dariusza Dąbrowskiego Damian Świerdzewski, który aktualnie reprezentuje klub Prefbet-Sonoral Łomża. Daniel zdobył brązowy medal Mistrzostw (do srebra zabrakło 4 sekundy), a trasę 42 km 195 m pokonał w czasie 2 godziny 19 minut i 56 sekund, o prawie 2 minuty poprawiając swój rekord życiowy.