9.4 C
Ostrołęka
niedziela, 25 września 2022 r.

Stora Enso wydała komunikat

REKLAMA

Od kilkunastu dni w Ostrołęce śmierdzi. Firma Stora Enso wydała w tej sprawie komunikat. Informuje, że finalizuje projekt, który ma na celu wyeliminowanie niedogodności zapachowej.

W ubiegłym miesiącu przystąpiono do uruchamiania instalacji CNCG, której zadaniem jest zbieranie i neutralizacja gazów złowonnych. W wyniku tego przedsięwzięcia obniżona zostanie emisja zredukowanych związków siarki, które są główną przyczyną uciążliwości zapachowej.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Odbiór techniczny instalacji wymaga przeprowadzenia szeregu testów, które mają potwierdzić poprawne działanie oraz spełnienie wymogów technologicznych i bezpieczeństwa użytkowania. W rezultacie powoduje to okresowe zwiększenie uciążliwości zapachowej.

Daniel Andrzejak, prezes Zarządu Stora Enso Narew Sp. z o.o. zapewnia, że firma dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć proces rozruchu instalacji i przeprasza za wszelkie niedogodności związane z wdrażaniem projektu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz dokładnej hermetyzacji instalacji uciążliwość powinna znacznie zmaleć.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex