-2.8 C
Ostrołęka
poniedziałek, 6 lutego 2023 r.

SPRAWCA BRUTALNEGO GWAŁTU SKAZANY

REKLAMA

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie brutalnego gwałtu. Wymierzył Danielowi R. karę 7 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m i zakaz kontaktowania przez 4 lata.

Jak informuje ostrołęcka Prokuratura Okręgowa w grudniu 2021 r. do Sądu Okręgowego w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pułtuska – Danielowi R. Zarzuciła mu popełnienie 5 przestępstw, m. in. zbrodni brutalnego 3–krotnego zgwałcenia 21–letniej kobiety; pozbawienia jej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem, w tym biciem z użyciem różnych przedmiotów, kopaniem, ciąganiem za włosy, przyciskaniem kolanem głowy, wyzywaniem słowami wulgarnymi, groźbami pozbawienia życia; udzielania jej amfetaminy oraz posiadanie amfetaminy. Oskarżyła Daniela R. o kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia partnera i dziecka pokrzywdzonej.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Do przestępstw doszło w marcu 2021 r. na terenie powiatu wyszkowskiego. W akcie oskarżenia Prokuratura Okręgowa zawarła też zarzuty nie płacenia alimentów na rzecz dwójki dzieci przez oskarżonego. Przestępstwa z użyciem przemocy Daniel R. popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy.

W toku postępowania Sąd Okręgowy przesłuchał oskarżonego, pokrzywdzoną oraz wielu świadków. Przeprowadził szereg innych dowodów. Rozprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności.

W dniu 5 stycznia 2023 r. Sąd zamknął przewód sądowy, a strony, w tym oskarżony wygłosiły mowy końcowe. 19 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie przeciwko Danielowi R., w którym podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora w akcie oskarżenia.

Sąd skazał Daniela R. za zarzucane przestępstwa i wymierzył mu karę łączną 7 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m i zakaz kontaktowania przez 4 lata. Ponadto Sąd rozstrzygnął o dowodach rzeczowych oraz o kosztach procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex