16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Senior oszukany na 1000 zł. Oszuści namówili go na inwestycję i przejęli komputer

REKLAMA

Niestety, mimo apeli i ostrzeżeń policji internetowi oszuści wciąż żerują na niewiedzy i ludzkim braku ostrożności. Tym razem ich ofiarą padł 82-letni mieszkaniec powiatu makowskiego.

Podczas przeglądania stron internetowych natrafił on na ogłoszenie o inwestowaniu w akcje kuszące widmem szybkiego zarobku. Po kliknięciu w link został przekierowany na fałszywą stronę. Podał na niej swój numer telefonu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Po podaniu danych kontaktowych otrzymał telefon od fałszywego konsultanta finansowego, mówiącego z wyraźnie wschodnim akcentem.

Aplikacja do obsługi zdalnego pulpitu daje oszustom możliwość kontroli nad naszym urządzeniem. Najpopularniejszą aplikacją, którą wykorzystują jest AnyDesk. Właśnie takie oprogramowanie pobrał 82-latek.

Poza stratą pieniędzy, oszukany senior podał też przestępcom swoje dane osobowe. Kiedy zorientował się, że został oszukany zgłosił sprawę na policję, a ta apeluje o ostrożność w sieci.

Mówiła st. asp. Monika Winnik, oficer prasowy makowskiej policji.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex