30.5 C
Ostrołęka
czwartek, 18 sierpnia 2022 r.

‘Sadzonka za kilometr”

REKLAMA

Gmina Rzekuń podsumowała konkurs pn. ‘Sadzonka za kilometr”, w rezultacie którego do mieszkańców trafiły młode drzewka.

Mówił wójt Bartosz Podolak.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Konkurs miał charakter edukacyjno-sportowy, a jego celem była promocja zdrowego stylu życia, a także propagowanie działań mających na celu promocję wykorzystywania ekologicznych rozwiązań transportu oraz ochronę środowiska i powietrza.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ‘Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”.

To jednak nie koniec akcji. Projekt trwa, ale przy zmienionych zasadach. Każdy mieszkaniec gminy Rzekuń, który złoży wniosek o uzyskanie dofinansowania w ramach Programu ‘Czyste Powietrze”, otrzyma sadzonkę klonu. Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dotację można uzyskać m.in. na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, a także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Wnioski można składać w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym, który znajduje się w siedzibie Urzędu Gminy Rzekuń przy ul. Kościuszki 33.

Fot. Urząd Gminy w Rzekuniu

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex