32.2 C
Ostrołęka
czwartek, 18 sierpnia 2022 r.

Rusza nabór do Młodzieżowego Sejmiku

REKLAMA

Zostań młodzieżowym radnym województwa! Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłaszania kandydatur przyjmowane będą do 29 lipca. Mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Młodzieżowy sejmik może podejmować własne inicjatywy, jak i kierować wnioski oraz doradzać organom samorządu województwa. Jest reprezentantem młodzieży w dialogu z sejmikiem, zarządem województwa i urzędem marszałkowskim. Współpracuje także z innymi młodzieżowymi sejmikami, młodzieżowymi radami gmin i powiatów, jak i organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami publicznymi.

Kandydat na młodzieżowego radnego musi mieszkać i być uczniem szkoły na terenie województwa mazowieckiego. Zgłosić mogą się osoby, które ukończyły 13 lat i nie ukończyły 17 lat do ostatniego dnia rekrutacji (30 września 2022 r.).

Aby dołączyć do grona kandydatów, należy się zarejestrować na stronie www.mswm.mazovia.pl i wypełnić zgłoszenie online. Następnie trzeba zebrać poparcie min. 50 mieszkańców województwa w formie elektronicznej listy poparcia.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces weryfikacji formalnej, będą mogli rozpocząć swoją kampanię wyborczą. Nowością w porównaniu do poprzedniej kadencji jest głosowanie online, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy województwa w wieku 13-18 lat. To właśnie młodzi Mazowszanie podejmą ostateczną decyzję, kto będzie ich reprezentować w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Harmonogram rekrutacji na nową kadencję Młodzieżowego Sejmiku Województwa prezentuje się następująco:

od 1 czerwca 2022 r. do 29 lipca 2022 r. – zgłaszanie kandydatur na radnych;
od 1 sierpnia 2022 r. do 19 sierpnia 2022 r. – ocena zgłoszeń aplikacyjnych przez Wojewódzką Komisję Wyborczą Mazowieckiego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
od 12 września 2022 r. do 30 września 2022 r. – głosowanie w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
do 14 października 2022 r. – ogłoszenie wyników.

Szczegółowy regulamin i więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mswm.mazovia.pl.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex