-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

Rowerowa Stolica Polski – pomóż zdobyć tytuł

REKLAMA

Ostrołęka po raz kolejny walczy o miano Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 1 czerwca. Zmagania potrwają do 30 czerwca. Zasady zabawy są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną, darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości, następnie wybierają miasto, które chcą reprezentować.

Wszystkie przebyte przez reprezentantów Ostrołęki kilometry zostaną zsumowane, podzielone przez liczbę mieszkańców i przeliczone na punkty. Miasto, które zdobędzie największą liczbę punktów, otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przejechane kilometry zaliczane są zarówno na konto reprezentowanego miasta, jak i grupy, do której dołączy rowerzysta. Każdy gromadzi również punkty indywidualnie, które umożliwiają nagrodzenie najbardziej aktywnych osób. Miasto Ostrołęka przyzna nagrody w klasyfikacji lokalnej dla dziesięciu uczestników, którzy przebędą największe dystanse . Nagrodzone zostaną również najlepsze panie oraz najlepsi młodzi rowerzyści (do 17. roku życia włącznie).

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

To już czwarta edycja rywalizacji, do której w tym roku zgłosiło się aż 56 miast.

Zeszłoroczna edycja spotkała się z szerokim zainteresowaniem ostrołęczan, które zaowocowało zajęciem 7 miejsca w końcowej rywalizacji.

Szczegóły na stronie internetowej ratusza.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex