10 C
Ostrołęka
poniedziałek, 20 marca 2023 r.

Reprezentantka MKKK Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

REKLAMA

Iza Piskorek z MKKK wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy 2022. W dniach 5-6 listopada bułgarska Sofia stała się stolicą europejskiego karate goszcząc najlepszych ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. Rywalizowali oni w konkurencji kata i kumite.

W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników MKKK: Iza Piskorek, Katarzyna Lisiewska, Piotr Prusiński i Wiktor Kozłowski. Przepustką pozwalającą na wyjazd do stolicy Bułgarii był turniej kwalifikacyjny, w którym trzeba było zająć minimum 2 miejsce w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Wspomniana czwórka już podczas kwalifikacji pokazała gotowość do reprezentowania kraju na tak poważnym turnieju, jakim są Mistrzostwa Europy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało jej III miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana, o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Pozostała trójka zawodników MKKK zakończyła swoje zmagania na walkach 1/8 finału. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex