16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Rady seniorów ze wsparciem Mazowsza

REKLAMA

Dni seniora, szkolenia z narzędzi komputerowych, kampanie prozdrowotne czy aktywizujące osoby starsze – to działania, jakie zrealizuje 35 rad senioralnych z całego województwa. Pomoże w tym samorząd Mazowsza. Łączna wartość wsparcia to niemal 643 tys. zł.

To działania wspierające rozwój rad seniorów i ich inicjatywy, takie jak m.in. organizacja dni seniora, szkolenia z dostępności cyfrowej czy kampanie promujące zdrowie i aktywność fizyczną osób starszych. Mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W ramach programu można było zdobyć dofinansowanie w wysokości nawet 20 tys. zł na pokrycie 80 proc. kosztów projektu. Gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów takich jak organizacja wydarzeń czy zakup potrzebnego sprzętu. Środki będą wypłacane po realizacji i rozliczeniu inicjatywy, w formie dotacji ‘z dołu”.

Jak mówi Piotr Kandyba, radny województwa i przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej, gminy otrzymają jeszcze drugą szansę na zdobycie pieniędzy.

Jak podają statystyki z początku tego roku, w województwie mazowieckim działa już 61 gminnych rad seniorów. Kolejne są na etapie tworzenia.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex