0.3 C
Ostrołęka
sobota, 27 listopada 2021 r.

Radni województwa przeciwni działaniom zmierzającym do wyjścia Polski z Unii Europejskiej

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Stanowczy sprzeciw wobec działań rządu, których efektem może stać się wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej wyrazili, podczas ostatniej sesji sejmiku, radni województwa mazowieckiego. ‘Polacy – w swej zdecydowanej większości – nie dają rządzącym mandatu do tego rodzaju działań. Poziom satysfakcji z obecności w Unii Europejskiej, obok wymiernych korzyści, można bez zbędnej przesady określić imponującym” – czytamy w stanowisku przyjętym 27 głosami radnych KO, PSL i niezrzeszonych. Większość radnych PiS nie wzięła udziału w głosowaniu.

‘Sejmik Województwa Mazowieckiego wzywa rządzących do wygaszenia emocji i dokonania racjonalnej oceny sytuacji, która pozwoli na wycofanie się ze zbyt daleko idących posunięć. (…) nie niszczcie dorobku ostatnich dziesięcioleci, nie niszczcie wspólnoty europejskiej, nie niszczcie wartości europejskich! Nie zabierajcie marzeń młodym ludziom, zostawcie satysfakcję pokoleniu, które wprowadziło nas do Unii, zostawcie starszym nadzieję, że młodzi będą żyć w wolnej, praworządnej, silnej ekonomicznie i społecznie wspólnocie, która będzie budować lepszą przyszłość naszych krajów!” – apelują radni w przyjętym we wtorek stanowisku.

REKLAMA

Radni zwracają uwagę na szereg korzyści, które mieszkańcom Mazowsza przyniosło 17 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Mówił marszałek Adam Struzik.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x