10 C
Ostrołęka
środa, 28 września 2022 r.

Przygotowanie szpitali tymczasowych na Mazowszu do piątej fali zakażeń koronawirusa

REKLAMA

Zgodnie z wydanymi decyzjami Ministra Zdrowia i Wojewody Mazowieckiego obecnie w województwie mazowieckim funkcjonuje 8 szpitali tymczasowych, które są kluczowym elementem zabezpieczenia medycznego na potrzeby leczenia pacjentów z Covid-19. Placówki są zobowiązane do zapewnienia odpowiedniej kadry, jednak Wojewoda Mazowiecki prowadzi działania wspierające rekrutację do szpitali tymczasowych poprzez specjalną podstronę urzędu pod linkiem: https://szpitaltymczasowy.waw.pl. Znajduje się na niej specjalny formularz, umożliwiający szybkie przesłanie zgłoszenia, które następnie Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przekaże do odpowiedniego szpitala tymczasowego.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną na Mazowszu i wydaje decyzje dotyczące bazy łóżkowej dla pacjentów z Covid-19 adekwatnie do liczby zakażeń i hospitalizacji.

REKLAMAFotograf ślubny Malwina Łuba

Od kliku tygodni odnotowywane są spadki liczby osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 w szpitalach na Mazowszu, jednak zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia został przygotowany plan powiększenia bazy łóżkowej – w związku ze spodziewaną V falą zachorowań.

Przyjęta strategia zakłada, że do placówek tymczasowych w pierwszej kolejności powinni trafiać pacjenci, którzy nie są obciążeni innymi schorzeniami niż Covid-19. Aktualnie żadna placówka tymczasowa nie ma pełnego obłożenia chorymi.

Zgodnie z przesyłanymi przez szpitale raportami, w szpitalach tymczasowych przygotowanych jest obecnie 946 łóżek dla pacjentów z Covid-19 (stan na 11 stycznia br. na godz. 09:00), w tym 122 miejsca respiratorowe, z czego:

w Warszawie (4):

· Szpital tymczasowy w obiekcie Szpitala Południowego – obecnie przygotowanych ma 300 łóżek, w tym 50 respiratorowych, z czego zajętych jest 175 łóżek.

· Szpital modułowy WIM – obecnie przygotowanych ma 60 łóżek, w tym 12 respiratorowych, z czego zajęte są 52 łóżka,

· Szpital tymczasowy WIM przy Okęciu – obecnie przygotowane ma 84 łóżka, w tym 10 respiratorowych, z czego zajęte są 44 łóżka,

· Szpital tymczasowy MSWiA na Stadionie Narodowym – obecnie przygotowane ma 150 łóżek, w tym 10 respiratorowych, z czego zajęte są 94 łóżka,

W Radomiu (1):

· Szpital tymczasowy – obecnie przygotowanych ma 100 łóżek, w tym 20 miejsc respiratorowych dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 57 łóżek

W Siedlcach (1):

· Szpital tymczasowy – obecnie przygotowanych ma 100 łóżek, w tym 12 miejsc respiratorowych, z czego zajętych jest 38 łóżek,

W Ostrołęce (1):

· Szpital tymczasowy – obecnie przygotowanych ma 88 łóżek dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 41 łóżek.

W Płocku (1):

· Szpital tymczasowy – obecnie przygotowane ma 64 łóżka, w tym 8 miejsc respiratorowych, z czego zajęte są 53 łóżka.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex