-1.7 C
Ostrołęka
sobota, 22 stycznia 2022 r.

Przebiegali przez ‘ekspresówkę’ – zginęli na miejscu. Inny chciał kopnąć w busa i wpadł pod auto

REKLAMA

Wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia dwójki pieszych na drodze ekspresowej S8 na wysokości Ślubowa. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wtargnęli wprost pod osobowego Renaulta. O niebywałym szczęściu może mówić inny mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, którego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna chciał kopnąć w busa, a upadł prosto pod koła Audi.

W piątek po południu na odcinku drogi ekspresowej Wyszków-Warszawa doszło do tragicznego wypadku. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta i mężczyzna w wieku 37 lat – mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego, przebiegając przez S8 wtargnęli wprost pod Renaulta. 31-letni kierowca nie zdołał wyhamować auta ani ominąć pieszych. Ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca trafił do szpitala, był trzeźwy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Policjanci wyjaśnią również, dlaczego mężczyzna i kobieta przebywali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. 37-latkowie nie posiadali także elementów odblaskowych. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

Na polecenie prokuratora ciała tragicznie zmarłych osób zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, a auto na czas postępowania trafiło na policyjny parking. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności śmiertelnego wypadku oraz w jaki sposób 37-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego weszła w posiadanie dokumentu tożsamości utraconego przez równolatkę z Wyszkowa.

Do równie niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem pieszego i samochodu osobowego doszło w minionym tygodniu w Wyszkowie. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego znajdując się na wjeździe do myjni samochodowej chciał kopnąć w nadwozie busa, który włączał się do ruchu. 33-latek stracił równowagę i upadł wprost pod jadące Audi.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie pieszego ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego z obrażeniami został przewieziony do szpitala. 33-latek może mówić o dużym szczęściu bo jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poprzedni artykułKronika Policyjna
Następny artykuł‘Przeciętny gatunek człowieka’

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x