6.3 C
Ostrołęka
sobota, 23 października 2021 r.

Potrącił i uciekł

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku nadzoruje śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na początku miesiąca w miejscowości Pniewo, gm. Nasielsk. Marzena M. doznała ciężkich obrażeń ciała, po kilkunastu dniach zmarła.

W toku śledztwa ustalono, że 1 września 2021 r. wcześnie rano Hubert M. jechał samochodem marki Opel Vivaro po drodze publicznej w Pniewie. Z nieznanych przyczyn uderzył w tył roweru, którym poruszała się Marzena M. Kobieta spadła na maskę samochodu, a następnie do przydrożnego rowu. Kierowca uciekł. Leżącą w rowie kobietę zauważył inny kierowca, który powiadomił służby ratownicze. Marzena M. została przewieziona do szpitala w Płońsku. Na skutek doznanych obrażeń zmarła 13 września 2021 r.

REKLAMA

15 września 2021 r. przeprowadzono sekcję zwłok ofiary. Ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu było uogólnione rozmiękanie mózgu.

Hubertowi M. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Marzeny M. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że był przekonany, że uderzył w zwierzę.

Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek tamtejszej prokuratury zastosował wobec Huberta M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x