1.6 C
Ostrołęka
piątek, 21 stycznia 2022 r.

Ponad 490 tys. zł na programy

REKLAMA

Prezydent Ostrołęki pozyskał ponad 490 tys. zł na rzecz potrzebujących mieszkańców. Pieniądze będą przeznaczone na realizację trzech programów: asystenta osoby niepełnosprawnej, opieki wytchnieniowej oraz pomocy osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi.

Pieniądze zostały pozyskane:

  • z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 347.187,60 zł na realizację Programu ‘Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej’ – edycja 2022. Pieniądze będą przeznaczone na usługę asystenta osoby niepełnosprawnej, zamieszkałej na terenie miasta Ostrołęki;
  • z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 97.920,00 zł na realizację zadania w ramach programu ‘Opieka wytchnieniowa’ edycja 2022. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację usługi wytchnieniowej dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi (w tym dziećmi), zamieszkałymi na terenie miasta Ostrołęki;
  • na świadczenie usług teleopiekuńczych w wysokości 48 276,00 zł w ramach Modułu IV programu ‘Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Program jest skierowany do 30 osób niepełnosprawnych, które przez 24 miesiące zostaną objęte bezpłatnie kompleksową usługą monitorowania poprzez dostęp do całodobowego centrum teleopieki. W ramach zadania zakupiono 30 opasek z wbudowanym przyciskiem SOS, który służy do powiadamiania centrum opieki w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

fot. UM Ostrołęka

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x