30.5 C
Ostrołęka
czwartek, 18 sierpnia 2022 r.

Ponad 26,5 mln zł od sejmiku dla Serocka na realizację linii kolejowej Zegrze – Przasnysz

REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego jest jednym z 18 partnerów projektu pn. ‘Budowa linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, jako realizacja szlaku ‘Kolei Północnego Mazowsza’, który został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu Kolei+. W ramach projektu zostanie przygotowana dokumentacja oraz będą wykupione grunty pod przyszłą inwestycję. Wkład własny samorządów biorących udział w projekcie to kwota niespełna 46 mln zł, wkład samorządu Mazowsza ma wynieść 26,5 mln zł.

Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz to ważny projekt – mówi Krzysztof Strzałkowski przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku Mazowsza.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Entuzjazmu realizacją projektu nie kryje także Anna Brzezińska przewodnicząca komisji infrastruktury sejmiku Mazowsza.

Zdaniem Marcina Podsędka, wiceprzewodniczącego Sejmiku Mazowsza właśnie rozwój transportu kolejowego to jeden z najważniejszych elementów rozwoju województwa mazowieckiego pod kątem ekonomicznym, ale także komunikacyjnym. – Absolutnie nie będzie sprawnych województw i regionów bez odpowiedniej komunikacji, bez tego, by ludzie mogli komunikować się szybko, sprawnie i bezpiecznie. Bardzo cieszy fakt, że podczas ostatniej komisji infrastruktury podjęto bardzo ważną uchwałę i zaopiniowano ją pozytywnie. Trafi ona na sejmik, gdyż północna część województwa mazowieckiego zasługuje na szybkie połączenia. Miejscowości, których będzie dotyczyła ta inwestycja, także potrzebują tej kolei, żeby rozwijać się harmonijnie. Jestem bardzo zadowolony, że to nie ostatnia decyzja pod kątem kolei, gdyż będą podejmowane podobne uchwały dotyczące innych odcinków kolei w ramach programu ‘Kolej Plus’ – podkreślił przewodniczący.

Poprzedni artykułCo słychać na Mazowszu?
Następny artykułMałgorzata Laska na podium

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex