16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież

REKLAMA

Wyszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrobioną odzież znanych światowych marek. Wartość ubrań wyceniono na blisko 70 000 złotych.

Policjanci z Wyszkowa od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. We wtorek funkcjonariusze skontrolowali jeden z wyszkowskich sklepów z używaną odzieżą.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Z ich ustaleń wynikało, że w sklepie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki. Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 1000 sztuk m.in. bluz, dresów, T-shirtów, czy skarpet, które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek.

Biegły wartość zabezpieczonych podróbek wstępnie oszacował na blisko 70 tysięcy złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex