-3.9 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 stycznia 2022 r.

Podsumowanie rocznej działalności mazowieckiej grupy SPEED

REKLAMA

Mazowiecka grup SPEED podsumowała 2021 rok.

Policjanci ujawnili 61698 wykroczeń w ruchu drogowym, 48842 naruszeń dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 871 kierujących przekroczyło prędkość jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją prawną takich wykroczeń jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

Policjanci z grupy SPEED w ciągu ostatniego roku ujawnili: 165 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, 94 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych, 43 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 15 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali 2548 dowodów rejestracyjnych.

Grupa SPEED działa także na rzecz ograniczania agresji drogowej, policjanci reagują na rażące naruszenia w ruchu drogowym, zwracają także uwagę na inne naruszenia mogące zaistnieć na drogach Mazowsza.

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED wyjeżdżają na drogi każdego dnia dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działają od 19 lipca 2019 r.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x