7.7 C
sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Pierwsze medale Zuzi Zecer po wakacyjnej przerwie

Po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie młodzi pływacy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w IV Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Ursusa w Warszawie.

Odbyły się 18 września. Rywalizowało 90 zawodniczek i zawodników z 11 klubów. Ostrołękę reprezentowali: Zuzia Zecer, Maja Szukiewicz, Tosia Szczubełek, Antoni Golan.

Zuzia Zecer zdobyła dwa medale, w tym jeden złoty na 50 m stylem motylkowym z czasem 39,88 s i srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,58 s. W klasyfikacji końcowej w roczniku 2012 z wynikiem 474 punktów Zuzia zajęła pierwsze miejsce. W każdym z tych startów poprawiła rekordy życiowe.

Maja Szukiewicz zdobyła piąte miejsca na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,07 s oraz szóste na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,31 s.

Tosia Szczubełek zajęła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,25 s oraz szóste na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:49,60 s. W obu startach zawodniczka pobiła swoje rekordy życiowe.

Antoni Golan był dwa razy siódmy: na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,20 s oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 50,35 s – poinformował Trener Andrzej Pyskło.