4.3 C
Ostrołęka
sobota, 23 października 2021 r.

Ogród permakulturowy w Durlasach

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Ogród permakulturowy powstanie w Durlasach. Będzie pierwszy w regionie.

Jak informuje Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie – potrzeba rąk do pracy i… dobrych chęci. Zainteresowani mile będą widziani w sobotę 25 września w godz. 10 – 18, na placu obok Domu Senior+ w Durlasach.

REKLAMA

Permakultura jest nieinwazyjną metodą uprawy w małej skali, opartą na czerpaniu inspiracji z natury, współpracy i dialogu ze środowiskiem naturalnym, w harmonii z lokalnym ekosystemem. To nowoczesna ekologia. Np. niekoszony trawnik produkuje tlen podobnie jak drzewa, a zasadzone na niej kwiaty stworzą dobre warunki dla życia owadów.

Główne założenia projektu: powołać do istnienia ogród warzywny, spiralę ziołową, mały ogród deszczowy, łąkę kwietną, poletko trzech sióstr, las kieszonkowy czy mały sad starych odmian – wszystko to przy zaangażowaniu społeczności lokalnej.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Nowacki – twórca ogrodów funkcjonujących zgodnie z naturą, nauczyciel i praktyk permakultury. Są bezpłatne, można przyjść pomóc, bądź posłuchać i podpatrzeć jak powstaje taki ogród.

Organizatorami są Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

‘Warsztaty Kultura blisko Ziemi Ogród dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Mazowiecka Akademia Kadr Kultury’.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x