11.6 C
czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Nikolina z brązowym medalem, a Wiktoria z nowym rekordem życiowym

Dwie zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło 4 i 5 czerwca wzięły udział w Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, które odbyły się na stadionie ‘Zwierzyniec’ w Białymstoku.

W niedzielnym konkursie trójskoku juniorek Nikolina zdobyła brązowy medal z wynikiem 11,64 m, a Wiktoria była 6 z nowym rekordem życiowym – 11,30 m.

Obie startowały także w sobotę w skoku w dal. Tym razem to Nikolina pobiła swój rekord życiowy – 5,20 m i zajęła 5 miejsce, a Wiktoria była 10 – 4,71 m. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 650 zawodników ze 111 klubów z całej Polski.

W sobotę trójka zawodników Siódemki wystartowała na 1500 m w mityngu w Warszawie. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która z czasem 4:48,61 s zajęła 5 miejsce. W tej samej konkurencji Małgorzata Wierzbowska osiągnęła czas 5:05,32 s poprawiając swoją ‘życiówkę’ o ponad 6 sekund, a w rywalizacji mężczyzn Karol Rogoziński czasem 4:11,37 s poprawił swój rekord o ponad 4 sekundy.