1.3 C
Ostrołęka
piątek, 26 listopada 2021 r.

Mocne uderzenie w nielegalny hazard

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Mogła działać od 2019 roku. Zatrzymano 5 osób.

Zorganizowana grupa przestępcza specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach. Mundurowi zabezpieczyli 31 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze.

REKLAMA

Z dokonanych ustaleń wynika, że grupa przestępcza, przynajmniej od 2019 roku, organizowała nielegalny hazard w kilku obiektach na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku dalszych przeszukań kilkunastu lokalizacji, zabezpieczono telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową.

Czynności w sprawie prowadzone były od wielu miesięcy i doprowadziły do zatrzymania 5 osób. Trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwaj – kierowania nią oraz organizowania nielegalnego hazardu. Dwóm zatrzymanym grozi odpowiedzialność za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Wobec podejrzanych o kierowanie grupą na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za zarzucone czyny, podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. zł. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty – poinformowała Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x