31.6 C
Ostrołęka
piątek, 1 lipca 2022 r.

MKRPA wystartowała z akcją pn. Bezpieczne wakacje

REKLAMA

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce wystartowała z akcją „Bezpieczne wakacje”

Tradycyjnie tuż przed wakacjami MKRPA w Ostrołęce rozpoczęła akcję pod hasłem – Bezpieczne wakacje. „Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody” i „Stop! Po alkoholu nie wsiadam za kierownicę”. Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości mieszkańców i zwrócenie uwagi na czyhające niebezpieczeństwa nad wodą czy na drodze.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

– Spotkania, wspólne wypady, zabawy i chwile zapomnienia. Tak najczęściej rozpoczynają się wakacje. To właśnie w tym okresie dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń pod wpływem alkoholu o których ich uczestnicy często chcą zapomnieć. Aby choć trochę zminimalizować tragiczne skutki, które obserwujemy w okresie letnim,  MKRPA w Ostrołęce 1 czerwca, kolejny raz wystartowała z akcją informacyjno – profilaktyczną. Liczymy, że zawarte hasła jak i grafika zwrócą uwagę naszych mieszkańców. Liczymy także na odrobinę zastanowienia, przemyśleń jak i przekazanie zawartych treści na plakatach znajomym. W ten sposób chcemy nie tylko zaciekawić nasze społeczeństwo, ale i ograniczyć skutki spożywania alkoholu w okresie, w którym dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Chcemy zaznaczyć i podnieść świadomość społeczeństwa, że alkohol jest złym doradcą i w sercach najbliższych może pozostawić ranę, która pozostanie na całe życie. W tym miejscu, podobnie jak w poprzednich kampaniach w imieniu MKRPA proszę o nielekceważenie naszego przekazu. Bądźcie czujni, zwracajcie uwagę nie tylko w gronie najbliższych. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a z chwilą, gdy się pojawi, to właśnie Wy będąc trzeźwi możecie temu zapobiec. To właśnie wy możecie zmienić losy wielu ludzi i stać się ich, a także naszymi bohaterami – podkreśla Mariusz Łuba przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie i przybyciem ich obywateli do Ostrołęki na plakatach pojawiła się także informacja o pomocy wraz z numerami kontaktowymi, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

Plakaty możecie zobaczyć na przystankach, w autobusach MZK. Dodatkowo przekazane zostały do rad osiedli w Ostrołęce, aby zostały wyeksponowane na tablicach ogłoszeń.

Info i foto www.ostroleka.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex