16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Mistrzostwo, ręka, oko – snajper armii USA szkolił żołnierzy 5MBOT

REKLAMA

Z początkiem lipca w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończył się kurs strzelców wyborowych, snajperów i obserwatorów organizowany z udziałem żołnierzy wojsk amerykańskich i brytyjskich.

Wojska sojusznicze już po raz kolejny angażują się w wyszkolenie żołnierzy OT, co pozwala na osiągnięcie dodatkowych zdolności taktycznych. Podczas kursu żołnierze 5MBOT doskonalili taktykę działań snajperskich, uzupełniali wiedzę z zakresu budowy i eksploatacji sprzętu, balistyki oraz teorii strzału.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady OT wykonywali zadania z zakresu medycyny pola walki, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopatrzenia rannego, ewakuacji, a także posługiwania się sprzętem łączności, doskonalili swoje umiejętności snajperskie na różnych dystansach.

Wojska sojusznicze zaprezentowały możliwości bojowe karabinków 5,56 mm i karabinków snajperskich 7,62 mm używanych przez Armię Stanów Zjednoczonych. Ostatnim etapem, z jakim musieli się zmierzyć terytorialsi, były 48h zajęcia taktyczne z tzw. bytowaniem.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex