16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Mazowieccy terytorialsi ćwiczą z US ARMY

REKLAMA

Kadeci kursu podoficerskiego SONDA 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w miniony weekend mieli możliwość ćwiczyć wspólnie z żołnierzami Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych

Żołnierze, uczestniczący w kursie podoficerskim SONDA szkolili się wspólnie z żołnierzami amerykańskimi z Grupy Bojowej US Army stacjonującej w Bemowie Piskim. Zajęcia odbyły się na terenie bazy szkoleniowej 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie. Nasi sojusznicy w ramach wspólnego szkolenia brali udział w jednodniowych zajęciach jakie normalnie realizowane są zgodnie z programem kursu SONDA.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wspólne ćwiczenia były okazją do budowania świadomości szkoleniowej żołnierzy oraz wspólnych relacji. Wpłynęły one również na podniesienie morale kadetów uświadamiając im, że ich poziom wyszkolenia nie odbiega od poziomu wyszkolenia naszych sojuszników.

W zajęciach wzięło udział 23 kadetów kursu SONDA oraz 8 żołnierzy amerykańskich.

Ważnym akcentem na zakończenie wizyty naszych sojuszników było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości wspólnym zapaleniem zniczy przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz odśpiewanie Hymnu Polski.

Szkolenie było realizowane w ramach wspólnej inicjatywy szkoleniowej 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Starszego Podoficera Dowództwa Grupy Bojowej US Army stacjonującej w Bemowie Piskim – CMS Brandta Gibbonsa.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex