16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Lata 20., lata 30. na WYNOS!

REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce zaprasza na dwa koncerty poświęcone polskiej piosence dwudziestolecia międzywojennego w ramach programu ‘Lata 20., i 30. na WYNOS!’. Odbędą się 26 sierpnia w Zawadach w gminie Baranowo oraz w Goworowie.

Wystąpią: Mariola Augustyn – sopran, Damian Domalewski – tenor, Tomasz Maleszewski – tenor oraz Tancerze Teatru Scena Kamienica. Wydarzenia poprowadzi Maciej Michałkowski.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wokaliści przeniosą publiczność w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: ‘Powróćmy jak za dawnych lat…’, ‘Jesienne róże’, ‘Zimny drań’, ‘Umówiłem się z nią na 9’, ‘Brunetki, blondynki’, ‘Ach, śpij kochanie’, ‘Gramofonomanka’, ‘Na pierwszy znak’, ‘Ta mała’ i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.

Po każdym koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki retro, zawierające ciekawostki, rebusy, zagadki, wykreślanki i krzyżówki, związane z polską piosenką retro. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne.

W razie niekorzystnych warunków pogodowych wydarzenia zostaną przeniesione do lokalnych instytucji kultury.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Ostrołęckiego.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

26 sierpnia 2022

godz. 17:00 – Scena Plenerowa | ZAWADY (gm. Baranowo)

godz. 20:00 – Plac przed GOK | GOWOROWO

Poprzedni artykułWiadomości Europejskie
Następny artykułKronika Policyjna

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex