-2.8 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 stycznia 2022 r.

Komiksowe aleje oraz skwer w parku miejskim

REKLAMA

Ostrołęccy radni zadecydowali, alejki i skwer w Parku Miejskim zyskały patronów. Zostali nimi nieżyjący już twórcy polskiego komiksu, uznani w środowisku artystycznym i czytelniczym rysownicy, ilustratorzy i scenarzyści. Z propozycją taką wyszli mieszkańcy miasta Stanisław Orłowski i Tomasz Samsel.

Skwer, który mieści się w centralnej części parku na rozwidleniu alei uhonorował całe środowisko komiksowe w Polsce i będzie nosił nazwę Skweru Polskiego Komiksu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Pomysłodawcy projektu uzasadniają że ‘poprzez swą unikalność, nazewnictwo alei parkowych nada Ostrołęce charakter ośrodka miejskiego przyjaznego twórczości artystycznej, czytelnictwu i szeroko pojętej kulturze, co będzie naturalnie sprzyjać organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych na terenie parku i w innych lokalizacjach w granicach miasta. Tego typu miejscowego uhonorowania polskich autorów historii rysunkowych nie podjęła się do tej pory żadna miejscowość w Polsce, dzięki czemu drogi wewnętrzne w ostrołęckim parku zyskają prawdziwie oryginalny i budzący zainteresowanie charakter’.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x